درباره ما

اولین قدم برای شروع یک استارتاپ این است که بدانید راه‌اندازی استارت‌آپ یک اتفاق نیست؛ یعنی تصور نکنید که استارت‌آپ با یک ایده در ذهن شروع می‌شود و بعد با طراحی یک سایت به درآمدزایی بالایی می‌رسید. هرگز راه‌اندازی یک استارت‌آپ به این سادگی که فکر می‌کنید، نیست. راه‌اندازی استارت‌آپ یک فرآیند است به این معنا که باید مراحل مختلفی را سپری کنید تا بتوانیداستارت‌آپ خود را شکل دهید. همه‌چیز در ایده و یا طراحی سایت خلاصه نمی‌شود و فقط مهارت‌های فنی، پاسخگوی شروع یک استارت‌آپ نیستند. شما باید یاد بگیرید که برای شروع یک استارتاپ چه مراحلی طی کنید و به چه مهارت‌هایی نیاز دارید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید که از آن‌ها در استارتاپ خود استفاده کنید.

هر کارآفرین برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود مجموعه فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است. به‌طورکلی می‌توان گفت که همه آن‌‌ها در ابتدا یک فرصتی را در محیط اطراف خود شناسایی و یا ایجاد کرده‌اند، سپس ایده‌ای در ذهن آن‌ها شکل گرفته و تلاش کرده‌اند که از فرصت موجود بهره‌برداری کنند. آن‌ها به‌خوبی به جریان درآمدزایی خود تسلط داشتند و می‌دانستند که با چه افرادی و چه فعالیت‌هایی می‌توانند برای کسب‌وکار خود درآمدزایی کنند. آن‌ها بسیار حساس بودند که محصولشان دقیقاً مطابق نیاز بازار باشد و بتواند مسئله مشتریان خود را برطرف کند. بعدازاینکه اطمینان حاصل می‌کردند که نیاز و مسئله مشتری به‌خوبی شناسایی شده است، وارد مرحله اجرایی کسب‌وکارشان می‌شدند و محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه می‌کردند و با تمرکز زیادی، فعالیت‌های بازاریابی را پیش می‌بردند.

استارتاپ شما هم باید جریان خاص خود را طی کند. بدون شک هر کسب‌وکاری مسیر موفقیت خاص خود را دارد اما به این نکته توجه کنید که رسیدن به موفقیت اتفاقی و یا شانسی نیست بلکه باید مراحل مختلفی را طی کنید و فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید تا به اهداف استارت‌آپ خود برسید.